• Turkish
  • Galaxy's Most Geeky Data Center Solutions
Menu

Domain Güvenliği

Bu kelimeler güvenliğiniz için çok önemli. Domain ve Güvenlik. Bunu söylüyoruz çünkü bir domain adresi satın aldığınız da bazı bilgileriniz toplanıyor ve domain adresinizi aratabilen kişiler tarafından görüntülenebiliyor. Bu da bazı kötü niyetli insanların size ait bilgilere erişebilecekleri ve kötü amaçlarla kullanabilecekleri anlamına geliyor. Bu olasılığı ortadan kaldırabilmek için, sizin için bazı güvenlik önemlerimiz var. Domain adresinizin tüm bilgilerini gizli ve sır olarak saklıyoruz böylece bilgilerinize kimse erişemiyor.

İş Koruma

İş dünyasını kaideleri diğer ortamlarla aynı değil. Yoğun ve bir çok projeyle dolu. Çok meşgul olduğunuz periodlarınızda, kullanıcı adınızı, şifrenizi yada domain adresinizi yenilemeyi yada güncellemeyi unutabilirsiniz. Peki ne olacak? Kesinlikle hiç birşey. Domain adresinizi kaybetmenizden korkmanıza gerek yok, çünkü İş Koruması hizmetimizle domain adresinizi 12 aya kadar sizin için koruyabiliriz. Domain adresinizin başkaları tarafından alınmasını, yanlışlıkla yada kötü niyetli kişiler tarafından transfer edilebilirliğini engelliyoruz.

AKLINIZA TAKILAN BİR ŞEY Mİ VAR!

SIKÇA SORULAN SORULAR

Herhangi biri benim kişisel bilgilerimi görüntüleyebilir mi?

Domain adresini kayıt ederken, domain adresinin sahibi kişisel bilgilerini domain adresinin kendisi adına kayıtlanabilmesi için vermek durumundadır. Bu bilgilere isim, telefon numarası ve adres dahildir. Bu bilgiler ICANN’a ait Whois veritabanında kayıt altına alınmaktadır. Bu veritabanı ise gizli değil, herkes tarafından aranabilir ve görüntülenebilir böylece herkes sizin kişisel bilgilerinizi görebilir. Ancak Domain Gizliliği hizmetini satın aldığınızda, sizin bu kişisel bilgilerinizi dışarıdan asla ulaşılamaz durumda olan kendi veritabanlarımızda saklayarak Whois veritabanına ise sadece NatMes ile ilgili bilgileri kayıt ediyoruz. Dolayısıyla domain adınızla ilgili birisi sizinle iyi yada kötü niyetli bir konu hakkında iletişim kurmak istediğinde, önce bizimle görüşmek zorundalar.

Domain bilgilerimi korumanın yararları nedir?

Hiç şüphesiz ki şahsi bilgilerinizi güvenli tutmak her zaman iyi bir fikir. Her yıl 250,000 eşsiz phishing saldırıları yapılmakta. Bu saldırıların %35’I e-ticaret, ISP, hosting ve dosya transferleri ile ilgili. Domain Gizliliği bu phishing maillerini ve domaininizi sizden almaya çalışan kötü niyetli kişileri engellemektedir. Domain Gizliliği hizmetinizi domainimi zaten almışken satın alabilir miyim?

Domain Güvenliği hizmetinizi domainimi zaten almışken satın alabilir miyim?

Elbette! NatMes hesabınıza giriş yaptığınızda domain bölümünde, domain adresinize gizlilik hizmeti eklemeniz çok kolay. Tıpkı tüm diğer hizmetlerimiz gibi.

Tüm domain adresi uzantıları Domain Güvenliği ile korunabilir mi?

ABC, .DEF VE .GHI Alan adları haricinde tüm uzantılara Domain Güvenliği hizmetimizi sunabilmekteyiz.

Domain Güvenliği ile İş Koruması hizmetiniz arasındaki fark nedir?

Domain güvenliği hizmetimiz domain adresi alırken vermiş olduğunuz bilgilerinizi saklı tutmak için gereklidir. İş Koruması ise domain adresinizin süresi bittiğin de ya da yenilemeyi unuttuğunuzda bile domain adresinizi korumaktadır. Domain adresinizin süresi bittikten 12 ay sonraya kadar sizin için domain adresinizi güvende tutuyoruz.